لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۴ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۱۹

امریکا از شورای امنیت خواهان وضع تحریم‌های شدیدتر بر کوریای شمالی شده‌است


نماینده امریکا در سازمان ملل متحد گفته‌است، از شورای امنیت سازمان ملل تقاضا کرده‌است تا در مورد پیشنهاد واشنگتن برای وضع تحریم‌های جدید بالای کوریای شمالی دوشنبه آینده رأی گیری کند.

بر اساس گزارش رسانه‌های امریکایی، در پیشنهادی که واشنگتن به سازمان ملل متحد پیشکش کرده‌است خواسته شده تا بر فروش نفت به کوریای شمالی تحریم وضع شود، صادرات نساجی کوریای شمالی و پرداخت معاش هزار کارگر کوریای شمالی در خارج متوقف شود.

بیشتر کارگران کوریای شمالی به روسیه و چین برای کار می‌روند.

واشنگتن همچنان از سازمان ملل خواسته است تا بالای سفرهای کیم جونگ-اون ممنوعیت وضع شود و دارایی‌های او منجمد گردد.

مقام‌های امریکایی ابراز امیدواری کرده‌اند که با افزایش فشارهای بیشتر بالای کوریای شمالی، پیونگ‌یانگ مجبور می‌شود که به میز مذاکرات بنشیند و هدف اصلی وضع تحریم‌های بیشتر بالای کوریای شمالی متوقف ساختن آزمایش‌های هسته‌ای و راکتی از سوی پیونگ‌یانگ خوانده شده‌است.

واشنگتن در حالی خواهان افزایش تحریم‌های بیشتر بالای کوریای شمالی شده‌است که پیونگ‌یانگ یکشنبه گذشته یک بمب هایدروجنی خود را آزمایش کرد.

چین به عنوان متحد کوریای شمالی و همچنان روسیه روی وضع تحریم‌های بیشتر بالای پیونگ‌یانگ مخالفت شانرا ابراز کرده‌اند.

با آن هم نماینده‌های این دو‌ کشور در شورای امنیت سازمان ملل هفته پیش، در بحث‌های که بخاطر وضع تحریم‌های بیشتر بالای کوریای شمالی انجام شد، اشتراک کردند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هفته پیش گفت، وضع تحریم‌های بیشتر تنش‌های جاری با کوریای شمالی را رفع نخواهد کرد.

روسیه و چین برای رفع تنش‌های موجود میان کوریای شمالی و غرب روی راه‌های حل دپلوماتیک بیشتر تأکید می‌کنند.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز گذشته گفت، اگر در مورد وضع تحریم‌های بیشتر بالای کوریای شمالی در شورای امنیت سازمان ملل متحد رأی گیری صورت گیرد پیش از وقت خواهد بود.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه

وی گفت:

" اقدامات تحریک آمیز کوریای شمالی را که راکت‌های بالستیک را آزمایش کرد محکوم می‌کنیم آن‌ها سلاح‌های هسته‌ای را منفجر ساختند که در نتاقض با قعطنامه سازمان ملل متحد واقع است."

سرگئی لاوروف روز گذشته پس از دیدار با همتای فرانسوی خود در مسکو در یک نشست خبری مشترک گفت، کار روی وضع تحریم‌های جدید بالای کوریای شمالی در شورای امنیت سازمان ملل جریان دارد و او تأکید کرد که رسیدن به یک نتیجه در این مورد هنوز پیش از وقت است.

مرتبط

XS
SM
MD
LG