لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۱ اسد ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۰۳

خواست چین از امریکا برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها در شبه جزیره کوریا


رؤسای جمهور ایالات متحدۀ امریکا و چین

قصر سفید می‌گوید، کوریای شمالی باید رفتار تحریک آمیزش را متوقف سازد.

این را اوایل امروز قصر سفید پس از آن گفت که دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا هشدار‌هایش علیه کوریای شمالی را زیاد ساخت و با شی جین پینگ رئیس جمهور چین صحبت کرده‌است.

تلویزیون دولتی چین گزارش داد که رئیس جمهور این‌کشور از همتای امریکایی‌اش خواست که از حرف‌ها و اعمالی که منجر به افزایش وخامت اوضاع در شبه جزیره کوریا شده می‌تواند، خودداری کند.

قصر سفید گفت، رؤسای جمهور امریکا و چین به تعهد‌ شان برای غیر اتمی سازی شبه جزیرۀ کوریا تأکید کردند.

رئیس جمهور دونالد ترمپ چین را وادار ساخته تا برای توقف برنامه‌های هسته‌ای فشار‌های بیشتر بر کوریای شمالی وارد کند.

تنش‌ها بین امریکا و کوریای شمالی بعد از آن اوج گرفت که پیونگ‌یانگ ماه گذشته راکت‌های بالستیک قاره پیما را آزمایش کرد و پس از آن ادعا نمود که این راکت‌ها قابلیت رسیدن به امریکا را دارند.

کوریای شمالی تهدید کرده که بر قلمرو امریکا در گوام در غرب اقیانوس آرام حمله می‌کند.

اما در تازه‌ترین تهدید‌ها، دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا گفت که استفاده از گزینۀ نظامی علیه کوریای شمالی آماده و روی دست است.

رئیس جمهور ترمپ دیروز پس از ملاقات با تیم پالیسی خارجی خود گفت، کوریای جنوبی و جاپان دو کشور متحد امریکا که در تهدید مستقیم کوریای شمالی قرار دارند، از شیوه برخورد او با کوریای شمالی خرسند اند.

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا که مصروف سپری کردن تعطیلات خود می‌باشد، در میدان بازی گلف در ایالت نیوجرسی به خبرنگاران گفت، امیدوار است که کوریای شمالی اهمیت آنچه را که او می‌گوید و آنچه که منظورش است درک کند.

دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا
دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا

وی افزود:

" اگر او (کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی) در قسمت گوام و دیگر قلمرو امریکا و یا متحدین ایالت متحده کدام چیز را انجام دهد، او را واقعاً از آنچه که می‌کند پشیمان خواهم کرد و این پشیمانی دور نخواهد بود."

رئیس جمهور امریکا گفت، وضعیت در کوریای شمالی خیلی خطرناک است. اما او امیدش برای حل صلح آمیز این مسئله را از دست نمی‌دهد.

مرتبط

XS
SM
MD
LG