لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۳ ثور ۱۳۹۸ کابل ۰۰:۵۵

علی خامنه‌ای خواهان افزایش توانایی‌های دفاعی قوای مسلح ایران شد


آیت‌الله علی خامنه‌ای دیروز در جلسۀ که به مناسبت روز قوای دفاع هوایی ایران برگزار شده بود خطاب به قوماندانان قوای هوایی کشورش گفت، واحدهای دفاع هوایی بخش خیلی حساس نیروهای مسلح ایران است و در خط مقدم مقابله با دشمن قرار دارند.

خامنه‌ای هم‌چنان روی نیاز افزایش آماده‌گی این نیروها تأکید کرد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ارشد مذهبی ایران
آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ارشد مذهبی ایران

ایران به روز شنبه اعلان کرد که پلان تقویت توانایی‌های راکتی و بالیستیک، خرید جت‌های مدرن جنگی و تحت‌البحری‌ها را دارد.

این اعلان ایران در حالی صورت گرفته‌است که خروج ایالات متحدۀ امریکا از توافق‌نامه هسته‌ای قدرت‌های جهان با تهران منتج به تنش‌های جدی میان دو جانب شده‌است.

وب‌سایت مربوط به رهبر ایران از قول آقای خامنه‌ای گزارش داده که به قوماندانان نیروهای هوایی کشورش گفته‌است:

"بر اساس تخمین‌های سیاسی احتمال جنگ نظامی وجود ندارد، ولی نیروهای مسلح ایران باید بیدار و هوشیار بوده و توانایی‌های شان در بخش تجهیزات و پرسونل را افزایش دهند."

خبر در مورد پلان‌های ایران مبنی بر تقویت قوای دفاعی و نظامی‌اش یک روز بعد از آن منتشر شد که ایران تقاضای فرانسه در مورد مذاکرات در باره پلان آیندۀ هسته‌ای، دستگاه راکت‌های بالیستیک و نقش‌اش در جنگ سوریه و یمن را رد کرد.

رئیس جمهور حسن روحانی ماه گذشته گفته بود، توانایی نظامی جمهوری اسلامی ایران آنچه است که باعث عدم حمله امریکا بر ایران شده‌است.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران
حسن روحانی رئیس جمهور ایران

تنش‌ها میان ایران و ایالات متحدۀ امریکا بعد از آن افزایش یافتند که دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا در ماه می امسال از توافق‌نامه هسته‌ای شش قدرت جهان با تهران خارج شده تحریمات بر این‌کشور را از سر گرفت و قرار است در آینده نزدیک بر صادرات نفت ایران نیز تحریماتی را وضع کند.

همکاری ایران با حوثی‌های یمن و دخالت ایران در جنگ سوریه نیز از منابع عمدۀ افزایش تنش‌ها بین واشنگتن و ایران بوده‌است.

XS
SM
MD
LG