لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۳۰ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۰۹

وزارت خزانه داری امریکا بالای ۴ نهاد و شرکت تحریم وضع کرد


وزارت خزانه‌ داری امریکا می‌گوید، چهار نهاد و شرکت‌ها را به خاطر ارتباط با سپاه قدس و یا شرکت هوایی ماهان، تحریم کرده است.

در فهرست جدید تحریم‌ های امریکا، لشکر فاطمیون، یک شرکت مسافرتی در ارمنستان، هواپیمایی فارس ایر قشم، و لشکر زینبیون قرار گرفته‌اند.

وزارت خزانه داری امریکا امروز جمعه گفت، همه این نهادهای تحریم شده با قوای قدس سپاه پاسداران و شرکت هوایی ماهان ایران روابط خیلی نزدیک دارند.

قوای قدس و شرکت هوایی ماهان هر دو شامل فهرست تعزیرات ایالات متحده امریکا هستند.

در اعلامیه وزارت خزانه داری امریکا گفته شده که این شرکت‌های هوایی به طور منظم به دمشق پرواز داشته، کارگوها، شامل بسته‌های سلاح را انتقال می‌دهند.

دفتر کنترول دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌ داری امریکا اعلان کرد که این وزارت تدابیر را علیه لشکر فاطمیون و زینبیون اتحاذ کرده‌است.

گفته می‌شود که جنگجویان این دو لشکر بزرگ از سوی سپاه پاسداران انقلاب ایران از میان پناهندگان افغان و پاکستانی و هم‌چنان مهاجران موجود در ایران استخدام می‌گردند.

آرشیف، استیفن منوچین وزیر خزانه داری امریکا
آرشیف، استیفن منوچین وزیر خزانه داری امریکا

استیفن منوچین وزیر خزانه داری امریکا در اعلامیه گفت:

"رژیم ظالم ایران از جوامع پناهجویان استفاده می‌کند، از دسترسی خدمات اساسی آن‌ها مانند آموزش جلوگیری می‌کند و از آن‌ها به حیث سپر انسانی در جنگ سوریه کار می‌گیرد."

وزارت خزانه داری امریکا هم چنان بر شرکت هوایی فارس ایر قشم مستقر در ایران نیز تحریم وضع کرده می‌گوید، این شرکت هوایی توسط شرکت هوایی ماهان ایران کنترول شده و یا ماهان خود مالک آن است و برای قوای قدس مواد تهیه می‌کند.

ایالات متحده بر شرکت هوایی ماهان در سال ۲۰۱۱ میلادی تغزیرات وضع کرد و گفت، این شرکت برای سپاه پاسداران کمک مالی فراهم کرده و این قوا را حمایت می‌کند.

وزارت خزانه داری امریکا امروز گفت، یک شرکت دیگر که در یریوان پایتخت ارمنستان فعالیت دارد، هدف تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته‌است.

شرکت (ال ال سی) تراول اجنسی از سوی شرکت هوایی ماهان در ارمنستان فعالیت می‌کند.

بر اساس گفته وزارت خزانه داری امریکا کارکنان این شرکت از سوی ماهان استخدام شده و این شرکت را کمک تخنیکی می‌کند.

معاون وزیر خزانه داری امریکا برای مبارزه با تروریزم و استخبارات مالی می‌گوید، این وزارت گروه‌های را شدیداً مورد هدف قرار می‌دهد که شرکت هوایی ماهان ایران را حمایت می‌کنند.

سیگال مندیلکر در اعلامیه‌ای گفت:

"ایران استفاده از شرکت هوایی ماهان و شرکت‌های تجارتی سکتور هوایی و ترانسپورت خصوصی آنرا، برای انتقال سلاح و افزار مورد نیاز برای انجام کمپاین نامشروع و جنگ‌های فرقه‌ای در سراسر منطقه ادامه می‌دهد."

XS
SM
MD
LG