لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۴ اسد ۱۴۰۰ کابل ۱۰:۲۹

جرمنی: محدودیت‌ها در ایام تعطیلی عید ایستر شدت می‌یابد


انگلا مرکل صدراعظم جرمنی با شماری از مقامات دیگر این کشور در حال بحث در مورد تشدید محدودیت ها در روزهای رخصتی عید ایستر.

انگلا مرکل صدراعظم جرمنی و سایر مقامات این کشور، بعد از بحث‌های طولانی که تا صبح امروز ادامه یافت، تصمیم گرفتند که محدودیت‌های وضع شده به خاطر جلوگیری از گسترش بیشتر همه‌گیری کووید ۱۹ را در رخصتی‌های ایستر یا جشن مذهبی عید پاک مسیحی برای ۵ روز شدت بخشند.

انگلا مرکل در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت، همه دکان‌ها از اول تا پنجم ماه اپریل مسدود خواهند بود، مراسم ایستر از طریق آنلاین برگزار خواهد شد و سوپر مارکیت‌ها صرف بعد از سوم اپریل باز خواهند شد: "ما در آستانه عید پاک قرار داریم، سوال این است که چگونه این روزها را به خوبی سپری کنیم، بنابراین در مورد اینکه چگونه می‌توان از موج سوم به آسانی عبور کرد، بحث‌های زیاد کردیم."

به گفته خانم مرکل، جرمنی در وضعیت خیلی جدی قرار دارد.

او نوع کشنده تر و عفونی تر ویروس کرونا را که برای اولین بار در بریتانیا شناسایی شد "همه گیری جدید" توصیف کرد.

مقامات جرمنی سه هفته پیش تصمیم گرفتند که قیود وضع شده به خاطر جلوگیری از گسترش بیشتر همه‌گیری را به تدریج کاهش دهند، اما اکنون از این تصمیم منصرف شده اند.

جرمنی مانند سایر مناطق اروپا با موج سوم همه‌گیری ویروس کرونا مواجه است و روند تطبیق واکسین کرونا نیز در آن کشور به کندی پیش می‌رود.

تا اکنون صرف حدود ۹ درصد شهروندان جرمنی حداقل اولین دوز واکسین کرونا را دریافت کرده اند و فقط بر ۴ درصد هم هر دوز تطبیق شده است.

در سایر کشورهای اروپایی نیز به شمول، ایتالیا، اتریش و پولند نیز محدودیت‌های وضع شده به خاطر جلوگیری از گسترش همه‌گیری ویروس کرونا، ادامه دارد.

کابینه جمهوری چک دیروز (۲۲ اپریل) تصمیم گرفت که برای بیش از یک ماه دیگر یعنی تا ۲۷ اپریل وضعیت اضطراری موجود در این کشور را تمدید کند.

پارلمان چک باید این تصمیم را تصویب کند که ممنوعیت‌های وضع شده و محدودیت آزادی سفر را تمدید خواهد کرد.

در این حال، بوریس جانسون صدراعظم بریتانیا، هشدار داده که احتمال دارد موج سوم همه‌گیری کووید ۱۹ از سراسر اروپا به سمت بریتانیا حرکت کند.

این در حالیست که حدود نصف شهروندان بزرگسال بریتانیایی حداقل یکبار واکسین کرونا شده اند.

در ایالات متحده امریکا، روند واکسیناسیون کرونا سرعت یافته، اما این کشور با تهدید انواع تغییر یافتۀ ویروس کرونا که موج جدید سرایت‌ها را برانگیخته، روبه‌رو است.

در ایالات متحده امریکا بعد اوج تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در اواسط ماه جنوری، روند ابتلا به این ویروس سیر نزولی را طی می‌کرد، اما در هفته گذشته موارد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در امریکا ۵ درصد افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG