لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۳ سرطان ۱۴۰۱ کابل ۰۵:۰۰

صلیب سرخ: فرصت برای رساندن کمک به نیازمندان در افغانستان اندک است


توزیع کمک‌های بشری به افراد نیازمند در افغانستان

کمیتهٔ بین‌المللی صلیب سرخ می‌گوید، کارمندان این نهاد خیریه در حال حاضر برای رساندن کمک به مردم افغانستان با زمان رقابت می‌کنند.

این نهاد گفته است که برای رساندن کمک به افراد نیازمند در افغانستان در زمستان شدید خیلی وقت کم دارد.

صلیب سرخ اعلامیه‌ای را در حساب توییترش منتشر کرده و نوشته که حدود نصف نفوس افغانستان نیازمند کمک‌های بشری بوده و این نیازمندی نسبت به سال پیش ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این نهاد در اعلامیه اش نوشته؛ به هر اندازهٔ که بحران بشری شدت بگیرد، به همان حد به مردم فقیر و ناتوان بیشتر آسیب می‌رسد و افغانستان از آن مستثنی نیست.

همزمان، حکومت طالبان می‌گوید، ایلوی فیلیون رئیس بخش افغانستان کمیته بین‌المللی صلیب سرخ روز پنجشنبه (۳۰ جدی) در رابطه به کمک‌های بشری با افغان‌ها با مقام‌های طالبان گفتگو کرده است.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی حکومت طالبان
ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی حکومت طالبان

ذبیح‌الله مجاهد سخنگو و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان شام روز پنجشنبه در صحبت با رادیو آزادی گفت: "رئیس کمیته صلیب سرخ جهانی به خاطر اطمینان به کابل آمده بود. ما هم همراه شان وعده کردیم که در بخش‌های مختلف همکاری می‌کنیم و همراه شان در برنامه های صحی، وزارت صحت عامه را مؤظف ساختیم که همکاری کند. همچنان در بخش همکاری با مردم غریب و نیازمند. در این بخش‌ها صحبت صورت گرفت."

همزمان حکومت طالبان خبر داد که رئیس بخش افغانستان کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در دیدار با عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرای حکومت سرپرست طالبان گفت که برای نهاد صلیب سرخ و شرکای آن در وضعیت کنونی افغانستان لازم است که فعالیت‌های شان در این کشور را بیشتر سازند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حال حاضر با نهادها و ادارات همکار سازمان ملل متحد در افغانستان روند رساندن کمک‌های بشری به مردم نیازمند را به پیش می‌برند.

در این حال صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (یو ان اف پی ای) دیروز پنجشنبه گفت که افغانستان در سطح جهان به سوی یک بحران شدید بشری به پیش می‌رود.

این نهاد سازمان ملل متحد در توییترش گفته؛ پیش از این‌که وقت از دست برود باید تلاش برای نجات جان مردم سرعت بخشیده شود.

XS
SM
MD
LG