لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۵ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۵:۱۸

اظهارات عباسی در مورد مبارزه مشترک علیه تروریزم در صحبت با اشرف غنی


شاهد خاقان عباسی

رئیس جمهور افغانستان در یک صحبت تیلیفونی با صدراعظم جدید پاکستان روی همکاری‌های دو کشور برای ثبات منطقه صحبت کرده‌است.

صدراعظم جدید پاکستان می‌گوید با افغانستان یک‌جا علیه تروریزم مبارزه خواهد کرد.

شاهد خاقان عباسی در یک صحبت تیلیفونی با رئیس جمهور افغانستان تروریزم را یک تهدید مشترک برای ثبات و امنیت منطقه خوانده و گفت علیه این پدیده با افغانستان همکاری خواهد کرد.

بر اساس اعلامیه دفتر صدارت پاکستان، رئیس جمهور غنی در یک تماس تیلیفونی با آقای عباسی، ضمن ابراز تبریکی به مناسبت تقرر وی به حیث صدراعظم جدید پاکستان خرسندی‌اش را از انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در پاکستان ابراز داشته و آن را برای دموکراسی پاکستان مثبت خواند.

صدراعظم عباسی از آقای غنی ابراز سپاس نموده و گفت، تروریزم دشمن مشترک هر دو کشور بوده و برای محو این پدیده از منطقه، همکاری خواهند کرد.

دو رهبر تصمیم گرفتند برای حل مشکلات در بخش انرژی در منطقه نیز همکاری کرده و به هدف از میان برداشتن چالش‌ها سد راه بهبود اقتصاد دو کشور نیز همکاری نمایند.

از سوی دیگر وزارت خارجۀ پاکستان گفته‌است، اسلام‌آباد دایم از اقدامات برای صلح و انکشاف افغانستان حمایت کرده‌است.

نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در صحبت با یک رسانه پاکستانی گفته‌است، کشورش خواهان انکشاف اقتصادی افغانستان است و برای این، به داشتن نقش برای تأمین ثبات در منطقه ادامه خواهد داد.

این اظهارات مقامات پاکستانی در حالی ایراد شده‌اند که جنرال اچ. آر مک‌مستر مشاور امنیت ملی رئیس جمهور امریکا اخیراً گفت که رئیس جمهور ترمپ واضح ساخته که رفتار کسانی که به گروه‌های مثل طالبان و شبکۀ حقانی لانه امن می‌‌دهند و از آنان حمایت می‌کنند، باید تغییر کند.

مک‌مستر در صحبت با یک تلویزیون امریکایی گفت، رویه پاکستان باید تغییر کند.

او افزود، پاکستان علیه گروه‌های تندرو جنگیده است، ولی در واقع به‌گونۀ گزینشی عمل کرده‌است.

XS
SM
MD
LG