لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲۹ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۴۵

نیکلسن: پیروزی جنگ نه تنها برای افغان‌ها بلکه برای تمام بشریت مهم است


قوماندان نیروهای بین المللی در افغانستان می‌گوید پیروزی در جنگ افغانستان نه تنها برای این‌ کشور بلکه برای تمام جهانیان اهمیت دارد.

جنرال نیکلسن این مطلب را در ملاقات دیروز خود با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان ابراز داشت.

قوماندان نیروهای بین المللی در افغانستان می‌گوید جنگ در برابر تروریزم درین کشور یکی از مهمترین جنگ‌های جهان است که پیروزی در آن نه تنها برای مردم افغانستان بلکه برای تمام بشریت مهم است.

جنرال نیکلسن این مطلب را در مراسم مشعل افروزی مسابقات شکست ناپذیر در ارگ ریاست جمهوری افغانستان دیروز "چهارشنبه" ابراز داشت.

او گفت که بهای ناکامی در این جنگ قابل تصور نیست و ما باید در آن پیروز شویم.

این جنرال بلند رتبۀ امریکا یکبار دیگر بر ادامۀ حمایت این‌کشور از نیروهای افغان تاکید کرد و این نیروها را شکست ناپذیر خواند.

دوا خان مینه‌پال
دوا خان مینه‌پال

دواخان مینه‌پال معاون سخنگوی ریاست جمهوری به این مناسبت به رادیو آزادی گفت:

"حکومت افغانستان به این عقیده‌است که مبارزۀ پیروزمندانه با تروریزم به نفع ثبات دایمی افغانستان، منطقه و جهان است و در این عرصه شریکان بین المللی ما با ما همراه و هم‌نظر هستند."

رئیس جمهور محمد اشرف غنی به‌مناسبت مشعل افروزی مسابقات شکست ناپذیر در ارگ ریاست جمهور گفت که نیروهای افغان جنگ در برابر تروریزم را برنده خواهند شد.

او گفت که تروریستان می‌توانند به ما آسیب برسانند و ما را شکست داده نمی‌توانند.

آقای اشرف غنی افزود که افغانستان به گورستان تروریزم مبدل خواهد شد.

مسابقات شکست ناپذیر یک‌ماه بعد با اشتراک صدها سرباز دارای معلولیت از هفده کشور به‌شمول افغانستان در کانادا برگزار می‌شود.

رئیس جمهور افغانستان و قوماندان قوای بین المللی این اظهارات را در حال ابراز می‌دارند که جنگ و اعمال خشونت در شماری از ولایت‌های افغانستان در این اواخر شدت اختیار کرده و گزارش‌ها از افزایش تلفات نظامیان و غیرنظامیان خبر می‌دهد.

درین حال حکومت امریکا هم درین روزها روی ستراتیژی جدید خود در افغانستان که فرستادن هزاران سرباز تازه نفس به این‌کشور در آن شامل است غور می‌کند.

XS
SM
MD
LG