لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۹ جوزا ۱۴۰۳ کابل ۱۱:۵۹

تیلرسن: اگر پاکستان علیه تروریستان اقدام نکند، ما خود اقدام خواهیم کرد


وزیر خارجه امریکا می‌گوید، در دیدار با رهبران پاکستان گفته است که اگر بر ضد گروه‌های تروریستی اقدام نکنند، امریکا از طریق دیگر برای دستیابی به این هدف تاکتیک و استراتژی اش را تنظیم خواهد کرد.

رکس تیلرسن به روز جمعه به خبرنگاران در شهر جنوا سویس گفت،او به رهبران پاکستان به طور واضح یاد آور شده که این چیزیست که امریکا از شما می‌خواهد آن را انجام دهید.

وزیر خارجه امریکا به مقام‌های پاکستانی در عین حال گفته است که پاکستان یک کشور مستقل است و شما خود فیصله کنید که چه انجام می‌دهید.

به اساس گزارش روزنامه پرِس ترست آف اندیا چاپ هند، رکس تیلرسن به مقام‌های پاکستان همچنان گفته است، باید بدانند آنچه امریکا می‌خواهد اجرای آن ضروریست.

وزیر خارجه امریکا گفته است که خواست هایش از رهبران پاکستان کدام لکچر نه بلکه حرف‌های واضح و مفید بود.

رکس تیلرسن وزیر خارجه ایالات متحدۀ امریکا
رکس تیلرسن وزیر خارجه ایالات متحدۀ امریکا

تیلرسن همچنان گفته است که روابط آینده امریکا با پاکستان بر این اساس نخواهد بود که بگوییم اسلام آباد این کار را انجام داد بلکه بر این اساس خواهد بود که واقعاً عمل کرده‌است یا خیر؟

وی افزوده‌است که به سیاسیون پاکستانی و مقام‌های نظامی این‌کشور گفته‌ اند، امریکا می‌خواهد به طور مثبت با پاکستان کار کند و این در درازمدت به نفع اسلام باد خواهد بود.

در همین حال هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه امریکا به روز جمعه در مصاحبه با روزنامه پرس ترست اف اندیا جزییات صحبت‌های رکس تیلرسن با مقام‌های پاکستانی را شریک نموده‌است.

به گفته وی، وزیر خارجه امریکا اخیراً در دیدار از اسلام آباد به مقام‌های پاکستانی گفته است که اگر در زمینه توقف فعالیت‌های تروریستان و از بین بردن پناه‌گاه‌های امن آن‌ها در قلمرو این‌کشور قاطعانه عمل نکنند ، امریکا خود دست به کار خواهد شد.

هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه امریکا
هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه امریکا

سخنگوی وزارت خارجه امریکا افزوده که رکس تیلرسن به رهبران پاکستانی به طور واضح گفته‌است که تروریستان و لانه‌های آن‌ها را باید در خاک این‌کشور نابود سازند.

هدر ناوئرت می‌گوید، ما به تکرار به پاکستان گفته ایم که بر ضد گروه‌های تروریستی در آن کشور اقدام کند.

وی در مورد اظهارات خواجه آصف وزیر خارجه پاکستان که امریکا به پاکستان کدام لیست خاص رهبران و اعضای گروه‌های تندرو مسلح را نسپرده است و نه پاکستان خواست امریکا را می‌پذیرد گفت، وزیر خارجه امریکا به رهبری پاکستان توقعات و تقاضایش را مطرح کرده‌است.

رکس تیلرسن هفته گذشته به افغانستان و هند نیز سفر کرد.

XS
SM
MD
LG