لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷ کابل ۱۱:۱۷

ایران در نظر دارد زبان انگلیسی را از برنامه تدریسی مکاتب ابتدایی حذف کند


مسئولین امور معارف در ایران در نظر دارند زبان انگلیسی را از برنامه تدریسی مکاتب ابتدایی حذف کنند.

رئیس شورای عالی معارف ایران می‎گوید، تدریس زبان انگلیسی در مکاتب ابتدایی مخالف قوانین و مقررات تعلیمی است و منتج به ترویج فرهنگ بیگانه می‎شود.

این موضوع در حالی ایراد شده‎است که رهبران ایران هشدار داده‎اند که زبان انگلیسی منتج به تهاجم فرهنگی غرب در ایران شده‎است.

ایران
ایران

مهدی نوید ادهم رئیس شورای عالی معارف ایران دیروز به تلویزیون دولتی کشورش گفت، تدریس زبان انگلیسی در مکاتب ابتدایی دولتی و غیر دولتی مخالف قوانین و مقررات به این دلیل است که اساس تعلیمات ابتدایی ایران باید فرهنگ خود همین کشورش باشد نه فرهنگ بیگانه.

زبان رسمی ایران فارسی است و تدریس مضمون انگلیسی اغلباً در صنوف متوسطه برای اطفال ۱۲ تا ۱۴ ساله آغاز می‎شود، ولی در بعضی مکاتب ابتدایی برای اطفال زیر این سن نیز به شاگردان به زبان انگلیسی آموزش داده می‎شود.

این معلوم نیست که آیا این ممانعت فوراً تطبیق می‎شود یا نه، ولی گمان می‎رود این مقرره بیشتر بالای مکاتب تطبیق گردد که انگلیسی را برای اطفال خوردسن تدریس می‎کنند.

آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر مذهبی ایران در سال ۲۰۱۶ نگرانی‌اش را در مورد تدریس زبان انگلیسی ارائه نموده و گفته بود این زبان حتی در کودکستان‎ها آموزش داده می‎شود.

وی خطاب به شاگردان گفته بود، مخالف تدریس زبان‎های خارجی در کشورش نیست، ولی با چنین کار فرهنگ خارجی در بین اطفال، جوانان و بزرگسالان کشورش ترویج می‎گردد.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز چند ماه پیش در جلسۀ خواهان دقت و جدیت در آموزش زبان‌های خارجی در مکاتب شد.

XS
SM
MD
LG