لینک های دستیابی پذیر

Breaking News

وزارت داخله: قوماندان امنیه جدید بلخ به زودی رسماً معرفی خواهد شد


وزارت داخله افغانستان می گوید که جنرال عبدالرقیب مبارزه قوماندان امنیه جدید بلخ به مقر این قوماندانی رسیده‌است و به زودی رسماً معرفی خواهد شد.

نصرت رحیمی سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله این را به رادیو آزادی گفت و افزود که به دنبال تیر اندازی در شهر مزارشریف بیست و پنج تن از افراد مسلح غیر مسئول بازداشت شدند.

او افزود:

"حین رفتن مل پاسوال عبدلرقیب مبارز قوماندان امنیه جدید بلخ به قوماندانی امنیه از طرف افراد مسلح غیر مسئول از اطراف قوماندانی امنیه بالای نیرو های امنیتی و قطعات خاص پولیس فیر صورت می گیرد که در نتیجه آن متاسفانه یک نیروی امنیتی ما زخمی می شود. به تعقیب آن نیرو های امنیتی برای سرکوب این افراد مسلح غیر مسئول اقدام می کنند و ۲۵ تن ازین افراد دستگیر شده اند. فعلاً نیروهای امنیتی ما با قوماندان امنیه جدید در داخل قوماندانی استند."

در همین حال خبرنگار رادیو آزادی از شهر مزار شریف گزارش می دهد که درگیری میان نیرو های وفادار به جنرال اکرم سامع قوماندان امنیه پیشین ولایت بلخ و نیرو های قطعه ۸۸۸ پولیس در اطراف قوماندانی این ولایت ادامه دارد.

به دنبال مخالفت عطا محمد نور والی پیشین بلخ و رئیس اجرئیه حزب جمعیت اسلامی افغانستان با تعیین قوماندان امنیه جدید بلخ، وضعیت در شهر مزار شریف امروز متشنج است.

اداره های دولتی و دکان‌ها درین شهر بسته اند.

وزارت داخله در یک اعلامیه گفته است که ارزیابی‌های اخیر این وزارت در مورد امنیت ولایت بلخ نشان می‌دهد که وضعیت امنیتی این ولایت به صورت عمومی و مشخصاً وضعیت امنیتی شهر مزارشریف و ولسوالی‌های شولگره، بلخ، چمتال و زارع نگران کننده است و به این اساس تصمیم گرفته شد تا در سطح رهبری پولیس ولایت بلخ تغییرات به میان آید.

از سوی دیگر سازمان ملل متحد در مورد تنش ها در شهر مزار شریف نگرانی عمیق اش را ابراز کرده است.

دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) در صفحه تویترش نوشته است که از تمام اطراف می خواهد که به این تنش ها یک راه حل دریافت کرده و به مصئونیت و امنیت باشنده های شهر مزار شریف اولویت داده شود.

XS
SM
MD
LG