لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۰۱

تیلرسن با مقامات چینایی روی تهدید‌های هسته‌ای کوریای شمالی گفت‌وگو می‌کند


رکس تیلرسن وزیر خارجه ایالات متحدۀ امریکا

وزیر خارجه ایالات متحده امریکا امروز به پکن پایتخت چین رفت.

بر اساس خبر مرکز رادیو آزادی، رکس تیلرسن در این سفرش به پکن با مقام‌های چینایی روی تهدید‌های هسته‌ای کوریای شمالی گفت‌وگو خواهد کرد.

همچنان در مورد روابط تجارتی میان پکن و واشنگتن گفت‌وگو خواهد کرد و سفر دونالد ترمپ به چین را نیز مورد بحث قرار خواهد داد.

انتظار می‌رود که سفر دونالد ترمپ به چین در ماه نومبر صورت گیرد یعنی یکماه پس از امروز.

رکس تیلرسن وزیر خارجه ایالات متحدۀ امریکا که روز گذشته با لیو یندونگ معاون وزارت خارجه چین در واشنگتن ملاقات کرد، در مورد سفر آقای ترمپ به پکن گفت:

" مصروف آمادگی‌ها برای سفر مهم رئیس جمهور ترمپ استیم، می‌خواهیم که در مورد اجندای این سفر صحبت کنیم و در این مورد در چندین اجلاس دیگر نیز بحث خواهد شد و این مهم است. بدون شک که کوریای شمالی نیز در مسایل مورد بحث شامل است."

توقع وزیر خارجه امریکا از چین اینست که کوریای شمالی را بخاطر آزمایشات هسته‌ای و راکت‌های بالیستیک‌اش با تحریم‌های بیشتر روبرو کند.

پکن روز گذشته در آستانه سفر رکس تیلرسن اعلام کرد که تمامی شرکت‌های کوریای شمالی که در چین فعالیت دارند از اول ماه جنوری ۲۰۱۸ میلادی مسدود خواهند شد.

بر اساس اجندای تعیین شده قرار است وزیر خارجه امریکا با مقام‌های چینایی دیدار کند و فردا ملاقات مهم آقای تیلرسن با وانگ یی وزیر خارجه چین است و همچنان در یک اجلاس با دیگر مقام‌های چینایی دیدار خواهد کرد.

مرتبط

XS
SM
MD
LG