لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۴ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۴۳

مایک پنس خواهان تغییر صلح‌آمیز در رهبری ولایت بلخ شد


مایک پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا

مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا در تماس تیلیفونی با رئیس جمهور افغانستان در مورد رهبری سیاسی در ولایت بلخ صحبت کرده است.

قصر سفید این مطلب را در یک اعلامیۀ دیروز بیان کرده‌است.

اعلامیه می‌نویسد، در این گفت‌وگوی تیلیفونی مایک پنس به حمایت از حکومت افغانستان تأکید کرد تا در تماس با عطا محمد نور انتقال رهبری ولایت بلخ را به‌گونۀ مسالمت‌آمیز از راه گفت‌وگو انجام دهد.

قصر سفید می‌گوید، این گفت‌وگو ها به دوام صحبت‌های اند که معاون رئیس جمهور امریکا در ماه گذشته در کابل با رهبران حکومت افغانستان داشت.

این نخستین بار است که یک مقام ارشد امریکایی پس از بروز اختلاف و تنش بین رئیس جمهور اشرف غنی و عطا محمد نور بعد از منظوری استعفای او از مقام ولایت بلخ، روی این مسئله با مقامات افغان صحبت می‌کند.

در بیانیۀ قصر سفید همچنین آمده است که در این تماس تیلیفونی تلاش‌های دوامدار حکومت افغانستان در مورد پیشرفت‌های مهم از جمله اصلاحات لازمی، مشارکت سیاسی و آماده‌گی‌ها برای برگزاری انتخابات آینده برجسته ساخته شدند.

ارگ ریاست جمهوری با تأیید این مطلب در صفحۀ فیس‌بوک‌اش نوشته است که رئیس جمهور غنی ضمن تشکر از همکاری‌های ایالات متحدۀ امریکا اصلاحات و مشارکت را جزء تعهدات خود به مردم افغانستان عنوان کرده است.

مرتبط

XS
SM
MD
LG